یکه تازی کرونا در روزهای قرمزگلستان

 یکه تازی کرونا در روزهای قرمزگلستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن هشدار درباره افزایش سریع تعداد بیماران کرونایی در استان گفت: وضعیت استان بدتر از اسفند ۹۸ و فروردین پارسال بوده و متأسفانه تعداد بیماران سرپایی و بستری با سرعت زیادی در حال افزایش است. دکترعبدالرضا فاضل عصر امروز درباره آخرین وضعیت کرونایی در استان گلستان اظهار داشت: سویه دلتا در استان مانند همه جای کشور غالب شده و همین موضوع سرایت بیماری را افزایش داده است. در حال حاضر اغلب ابتلاهای جدید به صورت خوشه‌ای و خانوادگی است و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط سختی را برای کادر درمان و مردم استان رقم زده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ضمن هشدار درباره افزایش سریع تعداد بیماران کرونایی در استان گفت: وضعیت استان بدتر از اسفند ۹۸ و فروردین پارسال بوده و متأسفانه تعداد بیماران سرپایی و بستری با سرعت زیادی در حال افزایش است.
دکترعبدالرضا فاضل عصر امروز درباره آخرین وضعیت کرونایی در استان گلستان اظهار داشت: سویه دلتا در استان مانند همه جای کشور غالب شده و همین موضوع سرایت بیماری را افزایش داده است. در حال حاضر اغلب ابتلاهای جدید به صورت خوشه‌ای و خانوادگی است و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی شرایط سختی را برای کادر درمان و مردم استان رقم زده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان افزود: طبق آخرین رنگ بندی وضعیت در همه شهرهای استان به جز گمیشان که شرایط نارنجی دارد، قرمز است و عدم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شرایط را سخت‌تر خواهد کرد. این ایام که در پیک پنجم شیوع کرونا هستیم روزهای مناسبی برای برگزاری دورهمی‌های خانوادگی، تجمعات  و مسافرت نیست و همه باید کمک کنند تا بتوانیم این شرایط را مدیریت کنیم.
دکترفاضل اظهار داشت: علایم کرونای دلتا شبیه سرماخوردگی است و کسانی که علایمی مانند سردرد، سرفه، بدن درد، آبریزش بینی و غیره را دارند باید بلافاصله خود را قرنطینه کنند تا از سرایت بیماری به دیگر اعضای خانواده جلوگیری شود. سعی می‌کنیم با ترخیص بیشتر بیمارانی که وضعیت بهتری دارند، شرایط را برای پذیرش و بستری بیماران جدید فراهم کنیم اما سرعت ابتلا و بدحال شدن بیماران زیاد است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت:  از مجموع ۱۰۹۶بیمار کرونایی بستری در استان حدود ۱۳۶ بیمار در بخش آی سی یو تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند که حال ۵۲ نفر به شدت وخیم است. متأسفانه وضعیت استان نسبت به اسفند ۹۸ و فروردین پارسال بدتر شده و روزانه بیش از ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا به صورت سرپایی دارو دریافت می‌کنند.

کلمات کلیدی
سعید  مهاجرنیا
تهیه کننده:

سعید مهاجرنیا

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *