بزرگداشت 15 خرداد

قیام 15 خرداد

 بزرگداشت قیام 15 خرداد

{"status":"error","msg":"Unable to connect to the remote server"}

بزرگداشت 15 خرداد

،به مناسبت بزرگداشت سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) و قیام ۱۵ خرداد، امروز سه شنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۱ مراسمی در نمازخانه مجموعه فلسفی دانشگاه علوم پزشکی گلستان با حضور دکتر گلفیروزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ،دکتر منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورا اسلامی و جمعی از مسئولین،معاونین،اعضا هیئت علمی ،کارکنان و دانشجویان این دانشگاه برگزار شد..

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید ، حجت الاسلام حسینی کوهستانی مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه ، ضمن خیر مقدم به مدعوین مراسم ، یاد و خاطر شهدا را گرامی داشته و بر مقام والتی حضرت امام خمینی رحمت الله سلام و درود فرستادند.

حجت الاسلام حسینی هدف از برگزاری چنین مراسماتی را  عرض ارادت و اعلام همراهی با اندیشه های امام،تعظیم شعائر الهی و باز خوانی اندیشه امام (ره) دانست و افزود با برپاداشتن چنین محافلی قطعا فکر و اندیشه مبنی بر  اینکه عصر امام خمینی (ره) به پایان رسیده است را از بن و ریشه برخواهد کند . و ما باید هوشیاری کامل داشته باشیم که آرمان های حضرت امام خمینی رحمت الله به تمام و کمال پیاده شود.

در ادامه این مراسم دکتر منتظری نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورا اسلامی نیز ایام ارتحال حضرت امام خمینی رحمت الله را تسلیت گفت و یاد خاطره شهدا خصوصا ۴۰۰۰ شهید استان را گرامیداشت  و گفت : زمانی که سخن از مکتب به میان می آید مبحث پیروی هم مطرح خواهد شد .بنابراین مکتب امام خمینی (ره)  نیازمند شناخت است باتوجه به این نکته که هیچ یک از جهانیان نمی تواند مدعی شناخت کامل امام (ره) باشد.

وی در راستای شناخت ما از امام خویش افزود:شناخت ما نسبت به امام بزرگوار باید عمیق باشد  و سطحی بودن شناخت  دوام ناپذیر است و نقد و شایعه را به همراه خواهد داشت که این امر سبب ریزش اندیشه ما نسبت به امام  می شود.

دکتر منتظری در سخنان خود به اندیشه امام که قطع وابستگی ملت بود اشاره داشت و گفت : امام (ره) سربلندی،عزت،اقتدار،شوکت و شکوه یک ملت را در صورتی پابرجا دانست که وابسته به ملت های دیگری نباشد،لذا در روز های آغازین انقلاب ابراهیم صفت ،تبر تیز خود را بر زنجیر وابستگی ملت زد تا ملت ها استقلال خود را حفظ کنند. وی ملت وابسته را دوام ناپذیر و فاقد پیشرفت دانست و در پایان سخنان خود ، در راستای اندیشه امام به ولایتمداری اشاره داشت و اذعان داشت هنگامی که این اندیشه به طور دقیق و عمیق اتفاق افتد استقلال ادامه دار خواهد شد و ملت اسلامی قله های رفیع سعادت و خوشبختی را فتح خواهد کرد.

در پایان کلیه مدعوین جهت قرائت فاتحه به روح پر فتوح شهدا در گلزار شهدای گمنام این دانشگاه گرد هم آمدند.

پخش سرود ملی،مدیحه سرایی،اجرای گروه تواشیح امیرالمومنین علیه السلام راه یافته به مرحله کشوری، اجرای دل نوشته از اهم برنامه های این مراسم بود

کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *